תכנון פרישה

אתם מתקרבים לגיל פרישה, עשרות שנים של השקעה מגיעות לסיומן ושלב חדש ומשמעותי במסלול החיים שלכם עומד להתחיל. זהו בדיוק הרגע הנכון למצות עד תום את האפשרויות הכלכליות ואת היבטי המס הקשורים בתהליך הפרישה שלכם. 

בין אם אתם נמנים על אלו שהתמידו לאורך השנים במקום עבודה אחד, או אם החלפתם מספר מקומות עבודה לאורך הקריירה שלכם – הרי שתכנון מקצועי של תהליך הפרישה עשוי להשאיר לכם הרבה יותר כסף בכיס השלב הבא והמרגש במסלול החיים.

אז מה זה אומר בעצם? הרשו לי לשתף אתכם בהיבטים העיקריים הקשורים במהלך של פרישה:

  1. קביעת סכום המס שתשלמו נעשית מול רשויות המס וליתר דיוק מול מס הכנסה. מערכת המס בישראל מורכבת מאד וכוללת מגוון רחב של פטורים והקלות, אך רק פניה יזומה ושליטה בנבכי החוקים, התקנות וההליכים הנהוגים, תאפשר לכם למצות את הזכויות שלכם ולהפחית את תשלומי המס.
  2. פרישה אחת לא דומה לשנייה, ולא כל מה שמתאים לפורש אחד בהכרח יתאים לאחר, ולכן חשוב מאוד להתאים לכל אחת ואחד חבילת פרישה מותאמת אישית.
  3. במהלכו של תכנון לקראת פרישה נלקחים בחשבון פרמטרים רבים המשפיעים מקצה לקצה על תכנון תהליך הפרישה מהעבודה ועל המשמעויות האישיות והכלכליות הנגזרות ממנו (גיל, מצב משפחתי, מצב בריאותי, העדפות אישיות וכו').
  4. הליך קבלת ההחלטות במסגרת המוצרים הפנסיונים שברשותכם הוא לרוב לא הפיך, ולכן מאוד חשוב לבחון ולבדוק היטב את הדברים לקראת הפרישה. על מנת שתגיעו למצב בו אתם יודעים בדיוק מה יש ברשותכם ואילו החלטות פיננסיות לקחת – אתם צריכים לדעת אילו החלטות ישרתו אתכם בצורה הטובה יותר כלפי העתיד.
  5. לכל משפחה יש צורך בפרישה שנע בין הרצון לקבל קצבה מדי חודש, לבין הרצון להחזיק סכומים הוניים נזילים שזמינים לשימוש ולמשיכה לכל מטרה שהיא. איזון בין הצרכים הללו בהיבטי הפרישה יכול להתבצע רק על ידי תכנון פרישה מסודר אשר לוקח בחשבון את צרכי בני הזוג לעומת הסכומים העומדים לרשותם בפנסיה.
  6. המשך מעקב גם לאחר ביצוע תהליך הפרישה הוא פרמטר חשוב ביותר והוא מבטיח לכם שמול רשויות המס השונות אשר פועלות לפי נהלים וחוקים אשר מתעדכנים באופן תדיר, תהיה לכם את היכולת למצות זכויות חדשות גם בעתיד – בין אם מדובר בשינויים עתידיים בסטטוס העבודה, או בשינויים במצבכם האישי או כל עניין רלוונטי אחר.

אני מזמין אתכם ליצור עימי קשר לשיחת התאמה ראשונית ללא כל התחייבות.

ליאור גידרון – מתכנן פיננסי מוסמך.

 

 

תכנון פרישה הוא נדבך מרכזי וחשוב. בשיטת התכנון הפיננסי (cfp) שהינה שיטה מתקדמת לניהול כלכלי, נרכז את כלל האפיקים הכלכליים האישיים והמשפחתיים שלכם (תזרים משפחתי, משכנתא והלוואות, ביטוחים ופנסיה, השקעות ונכסים) וננתח את הצרכים ואת יעדי החיים שלכם. אנו נלווה אתכם, באופן אישי או את התא המשפחתי שלכם במסלול החיים. שיטת התכנון הפיננסי (cfp) מתמחה בבנייה של מסלולי ניהול נכסים בגיל השלישי ,במעבר בין דורי ועוד.