תשואה מקסימלית – לא בכל מחיר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

העולם הפיננסי הוא עולם עתיר תקציבי שיווק, ועל ניהול החסכונות והכסף הפנוי שלכם מתחרים גופים רבים. החל מהמערכת הבנקאית ובתי השקעות גדולים כקטנים, ועד לקרנות נדל"ן, מנהלים תיקים וגופי תיווך שונים.

אני האחרון לפקפק במקצוענות של הגופים הפיננסיים. אמנם בכל שוק באשר הוא יש כמה עשבים שוטים שראוי להישמר מפניהם,  וביתר שאת כאשר מדובר בכסף שלכם – אבל אני מוטרד ממשהו אחר לגמרי. מהתחרות האגרסיבית שיש בין הגופים השונים על כספו הפנוי של הציבור, ומהמעורבות של גופי שיווק גדולים בנושא הזה.  ולא פחות מכך, אני גם מטורד  מהשיח בין הציבור לבין העולם הפיננסי שהוא שיח חד-ממדי העוסק ברכיב אחד בלבד – התשואה.

 

תשואה על ההשקעה היא עניין חשוב, ללא ספק. אך, היא ודאי לא חזות הכול. רמת הסיכון של ההשקעה, נזילות הכסף ויכולת מימוש מהירה חשובים גם הם. לצד אלו חשובים גם סגנון ההשקעה וההתמחות. כל אלו הם פרמטרים חשובים לא פחות בבואנו לקבל החלטה באיזה אפיק להשקיע את הכסף הפנוי שלנו.

 

בראייה האישית שלי תשואה חייבת להיות מותאמת לסגנון החיים, למטרות וליעדים של המשקיע. והיא חייבת  להיות חלק מתוכנית אסטרטגית כוללת שבה כל הרכיבים המנוהלים משרתים יחידיו את יעדי החיים של הפרט או המשפחה, ומכוונים אליהם.

מאמרים נוספים

Open chat
במקום לקרוא, אפשר להתכתב בצ'אט